blog Justyny Czebanyk

jakoturystka-tematyka-bloga

Cześć, poznajmy się bliżej!

To blog o dziewczynie, która nie wie, jak żyć, więc żyje marzeniami. Pisząc tutaj, spełnia jedno z nich. 

To miejsce równie dobrze mogłoby się nazywać „Nieporadnik pozytywnego jedzenia”. Dlaczego właśnie „nieporadnik”? Nie będę głosem pokolenia, objawieniem dekady, roku ani nawet miesiąca. Nie będę radzić, jak dobrze żyć, bo to najlepiej wie każdy z nas. A jeśli jeszcze tego nie wiesz, to znaczy jedynie, że wszystko przed tobą. Nie martw się, masz całe życie na to, by odkryć swój plan. Nie spiesz się, smakuj je powoli, kęs za kęsem.

Będę nieradzić, ale pozytywnie. Bo życie jest w sumie piękne. W minusie czasami nie jest, ale na minusie całe szczęście jest się tylko czasem. W różnicy to widać najbardziej i niesamowicie zaskakuję się nim codziennie, dzieląc się tu i ówdzie tym zachwytem.

Myślę, więc czytam, słucham i obserwuję otaczający mnie świat. A nie od dziś wiadomo, że nic tak nie łączy jak jedzenie. Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków pomaga otworzyć się na drugiego człowieka. Lubię poznawać nowych ludzi, a wraz z nimi nowe smaki i przepisy. Chcę częstować ich dobrym słowem, dopieszczać potrawy epitetami i lukrować nimi teksty. Stąd wzięła się tematyka bloga: będzie kulturalnie o ludziach, jedzeniu i podróżach.

W tej kulinarnej podróży przez życie towarzyszy mi Marcin, który dba o formę tego bloga, by wszystko to, co piszę, miało nie tylko smak, lecz także wygląd, zapach i swój niepowtarzalny kształt. To on tworzy zaplecze do przygotowywania naszych kulinarno-językowych potraw. Bo najważniejsze jest to, co niewidoczne gołym okiem, i nawet szczypta przypraw potrafi zdziałać cuda.

Zapraszamy do lektury naszego bloga z dawką pozytywnie zakręconego poczucia humoru. Rozgość się wygodnie i gotuj wraz z nami. Z sercem do ludzi i uśmiechem na twarzy.

Justyna i Marcin

PS Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub zwyczajnie chciałbyś z nami porozmawiać o pandach, czekamy na ciebie pod adresem justyna@jakoturystka.pl.

PS2 Informacje o polityce cookies znajdziesz tutaj.

autorem zdjęcia jest Koturystka